Prenájom lietadiel

Piloti, ktorí preferujú rekreačné lietanie ocenia možnosť prenájmu lietadiel priamo na letisku Bratislava.

Letisko Bratislava poskytuje pilotom prevádzku 24/7 podľa pravidiel letu IFR a VFR vo dne aj v noci. Vďaka stálej službe Hraničnej kontroly Policajného zboru SR je bezproblémový aj let mimo Schengenský priestor bez nutnosti medzipristátia na inom letisku. Priame lety do Chorvátska a na Jadran nie sú preto žiadny problém.

Poloha letiska na vstupe do Bratislavy je taktiež výhodná pre kohokoľvek z okolia Bratislavy a priľahlého regiónu. Bez nutnosti cestovania vlakom, alebo trávenia času v aute po diaľnici na iné letisko pohodlne zaparkujete svoje auto priamo na letisku Bratislava.

Čas ktorý by ste za iných okolností strávili v aute môžete tak tráviť už v kabíne lietadla. Pristávací poplatok za pristátie v Bratislave činí 5,15 EUR/1 tonu MTOW a je teda určite nižší, ako samotné náklady za cestovanie na letisko mimo Bratislavu.

Odlet a prílet na letisko Bratislava je možné uskutočniť v ktorúkoľvek nočnú aj dennú hodinu a takmer za každého počasia.

V prípade, ak spĺňate kvalifikačné predpoklady, je možný prílet podľa pravidiel VFR v noci, alebo podľa pravidiel IFR.

Benefity, ktoré Vám ponúka JetAge lietaním priamo z Bratislavy sú lákavé.

- Nemusíte platiť za pristavenie lietadla (prelet z a do základne inej leteckej školy/spoločnosti)

- nemusíte platiť extra pristávacie poplatky (v prípade pristavenia lietadla inej spoločnosti je nutné platiť poplatky naviac)

- nemusíte platiť extra náklady na posádku (v prípade, ak pristanete po západe Slnka a lietadlo sa nemôže vrátiť na svoju domovskú základňu, musíte platiť náklady spojené s prenocovaním posádky)

- nutnosť absolvovať bezpečnostnú kontrolu

- pristávacie poplatky