Pilotom na skúšku

Spoločne s naším profesionálnym pilotom - inštruktorom leteckej školy JetAge Bratislava si vopred naplánujete trasu letu, skontrolujete počasie a meteorologické podmienky, vykonáte predletový briefing a bezpečnostné poučenie.

Vzhľadom na to, že letisko Bratislava (LZIB/BTS) je medzinárodné letisko, prístup k lietadlu podlieha zvláštnym bezpečnostným pravidlám. Spolu s našim leteckým inštruktorom prejdete priamo cez služobný vchod, cez ktorý chodia do lietadiel posádky a piloti.

Každý detail je dôležitý

Po príchode k lietadlu vykonáte s pomocou inštruktora predletovú prehliadku lietadla. Inštruktor vypýta letové povolenie. Vašou úlohou bude počúvať frazeológiu a snažiť sa zapamätať čo najviac príkazov, ktoré Vám riadiaci letovej prevádzky vydá. Ako druhý pilot budete kontrolovať všetky úkony, ktoré náš inštruktor vykoná.

Pre koho je pilotom na skúšku?

Zážitok "pilotom na skúšku" je určený pre kohokoľvek, kto chce zažiť viac, ako len bežný let lietadlom. Je ideálny pre leteckých fanúšikov, nadšencov simulátorového lietania, či modelárov. Počas akcie pilotom na skúšku zažije človek mnoho nových zážitkov a taktiež sa dozvie veľké množstvo nových informácií.

Akcie sa môžu zúčastniť aj kamaráti a priatelia. Môžu pozorovať predletovú prípravu, môžu fotografovať a filmovať. Ak padne výber na štvormiestne lietadlo, dvoch divákov je možné "posadiť" na zadné sedadlá lietadla. Možu tak s Vami zdielať nové pocity a zážitky.

Odporúčame bežné vychádzkové oblečenie. Kabína lietadla je v zime vykurovaná, ale v lete nie je chladená :) Odporúčame tiež fotoaparát, alebo minikameru.

Tešíme sa na Vás!