Pilotom na skúšku

Pilotom na skúšku je akcia, ktorú spustil prostredníctvom webstránky pilotomnaskusku.sk náš kolega, Ivan Macko.

Ivan Macko - pilotom na skúškuUž od roku 2006 sa teší tento produkt množstvu záujemcov a priaznivcov. Od tej doby neregistrovaný názov Pilotom na skúšku prebralo od Ivana Macka množstvo aeroklubov a webových stránok ponúkajúcich zážitok s rovnakým obsahom - možnosti pilotovať lietadlo.

Ako sám hovorí Ivan Macko, "Pilotom na skúšku je veľmi obľúbená forma darčeka, ktorý poteší každého záujemcu o techniku a letectvo vo všeobecnosti".

Spoločne s naším profesionálnym pilotom - inštruktorom leteckej školy JetAge Bratislava si vopred naplánujete trasu letu, skontrolujete počasie a meteorologické podmienky, vykonáte predletový briefing a bezpečnostné poučenie.

Letisko BratislavaVzhľadom na to, že letisko Bratislava (LZIB/BTS) je medzinárodné letisko, prístup k lietadlu podlieha zvláštnym bezpečnostným pravidlám. Spolu s našim leteckým inštruktorom prejdete priamo cez služobný vchod, cez ktorý chodia do lietadiel posádky a piloti.

Každý detail je dôležitý

Po príchode k lietadlu vykonáte s pomocou inštruktora predletovú prehliadku lietadla. Inštruktor vypýta letové povolenie. Vašou úlohou bude počúvať frazeológiu a snažiť sa zapamätať čo najviac príkazov, ktoré Vám riadiaci letovej prevádzky vydá. Ako druhý pilot budete kontrolovať všetky úkony, ktoré náš inštruktor vykoná.

Pre koho je pilotom na skúšku?

Pilotom na skúškuZážitok "pilotom na skúšku" je určený pre kohokoľvek, kto chce zažiť viac, ako len bežný let lietadlom. Je ideálny pre leteckých fanúšikovnadšencov simulátorového lietania, či modelárov. Počas akcie pilotom na skúšku zažije človek mnoho nových zážitkov a taktiež sa dozvie veľké množstvo nových informácií.

Akcie sa môžu zúčastniť aj kamaráti a priatelia. Môžu pozorovať predletovú prípravu, môžu fotografovať a filmovať. Ak padne výber na štvormiestne lietadlo, dvoch divákov je možné "posadiť" na zadné sedadlá lietadla. Možu tak s Vami zdielať nové pocity a zážitky.

Odporúčame bežné vychádzkové oblečenie. Kabína lietadla je v zime vykurovaná, ale v lete nie je chladená :) Odporúčame tiež fotoaparát, alebo minikameru.

Po skončení akcie obdrží budúci pilot aj Certifikát s podpisom pilota - inštruktora, ktorý s nim let vykonal.

Tešíme sa na Vás!