+421 948 899 000

Predaj lietadiel Diamond Aircraft

Diamond Aircraft IndustriesVďaka úspešnej spolupráci a nadštandardným vzťahom so spoločnosťou Diamond Aircraft Industries (DAI) sa JetAge stala v roku 2014 oficiálnym partnerom a zástupcom modelovej rady lietadial Diamond pre Slovenskú republiku.

Unifikovaná filozofia

Filozofiou unifikovanej vývojovej rady lietadiel spoločnosti Diamond Aircraft Industries (DAI) je, aby pilot od svojich prvých leteckých krokov (v cvičnom lietadle Diamond DA-20 Katana) cez pokračovací výcvik (v lietadle Diamond DA-40 Star) ukončil svoj výcvik na viacmotorovom lietadle (Diamond DA-42 Twin Star). Prípadne pokračoval ako pilot na svojom vlastnom dvojmotorovom lietadle s rodinou, za prácou, alebo za oddychom (Diamond DA-42 Twin Star, alebo Diamond DA-62).

Diamond Aircraft sales agent

Nároky na adaptáciu pilota v novom variante lietadla sú tak oveľa nižšie, ako keď prechádza napríklad z Cessny na Piper Seneca. V prípade lietadiel rodiny Diamond má pilot pocit, ako keby lietadlo "rástlo" a dostávalo výkon.

Letové charakteristiky lietadiel rodiny Diamond Aircraft sú veľmi príbuzné.

Podpora leteckých výcvikov

Diamond simulatorNa posilnenie tohto konceptu spoločnosť Diamond Aircraft produkuje taktiež cvičný trenažér (Flight syntethic training device - FSTD) v kvalifikačnej triede FNPTII (flight and navigation procedures trainer). Kabína trenažéra je identická s kabínou lietadla Diamond DA-42 Twin Star. Trenažér je možné primárne využívať na letecký výcvik - IR(A)/ME(SPA) aj IR(A)/SE(SPA), na výcviky pre získanie a obnovu triednej kvalifikačnej kategórie MEP(land), samozréjme na letecké preskúšania alebo kondičných IFR letov.

Letecký park súčasnosti

S plnou vážnosťou je možné konštatovať, že línia lietadiel spoločnosti Diamond Aircraft Industries spĺňa predpoklady kladené na letecký park súčasnej doby. Vyznačuje sa hlavne:

  • súčasnou modernou filozofiou lietania
  • nízkymi prevádzkovými nákladmi vďaka použitým motorom Rotax (na automobilový benzín) Austroengine (na diesel/JET-A1)
  • flotila s multifunkčným využitím (letecký výcvik, letecké práce, privátne lety, aerotaxi, prevádzka IFR aj v známej námraze)
  • nezáľudnou a jednoduchou technikou pilotáže
  • odolnou konštrukciou tvorenou kompozitovými materiálmi
  • jednotnou filozofiou usporiadania pilotného priestoru
  • podobnými aerodynamickými vlastnosťami celej línie

Ešte stále sme Vás nepresvedčili? Ozvite sa a dohodnite si demo let.

„Mám záujem o demo let na Diamond DA-20, Diamond DA-40, alebo Diamond DA-42NG. “

Referencie predaja lietadiel Diamond Aircraft

Diamond DA-20-A1 Star (OM-LOV)

V septembri 2014 sme zabezpečovali obstaranie lietadla Diamond DA-20-A1 pre potreby našej leteckej spoločnosti. Po náročnom výbere lietadla sme sa rozhodli o dovoz lietadla z Rakúska a jeho uschopnenie na Slovensku pre potreby našej leteckej školy a na prenájom pre pilotov v Bratislave.

Diamond DA-40TDi Star (OM-EVK)

V polovici roku 2014 sme zabezpečovali obstaranie lietadla Diamond DA-40TDi pre súkromného majiteľa. Zabezpečovali sme kompletné uvedenie lietadla do prevádzky v slovenskom leteckom registri. Lietadlo prevádzkuje naša letecká spoločnosť - pre potreby leteckej školy a prenájmu lietadiel.

Diamond DA-42NG-VI Twin Star (OM-RWI)

V polovici roku 2012 sme zabezpečovali obstaranie lietadla Diamond DA-42NG-VI priamo z výrobnej linky pre potreby súkromného majiteľa. Jednalo sa vôbec o prvé lietadlo DA-42NG vo variante "VI", ktoré opustilo výrobný závod Diamond Aircraft Industries.