+421 948 899 000

Letecký taxík - Twin Taxi

Expresná letecká preprava je devízou súčasnej doby.

Cestu, ktorú sme si na úvod stanovili hovorí aj o tom, že chceme tvoriť a inovovať naše služby tak, aby boli vždy blízko k ľuďom a ich potrebám a taktiež umožniť lietať čo možno najširšej skupine ľudí.

Twin Taxi - powered by JetAgePrinášame preto ako prvá a do dnešnej dobe jediná letecká spoločnosť v strednej Európe možnosť objednať si rýchly letecký taxík.

Najmodernejšie lietadlá typu Diamond DA-42NG-VI Twin Star s priemerným vekom 2 roky sú špičkou vo svojej kategórií v súčasnosti.

Pod obchodnou značkou Twin Taxi prinášame záujemcom netradičnú formu expresnej dopravy na krátke a stredné vzdialenosti. Do destinácií ako Praha, Košice, Poprad, Varšava, Budapešť, Linz, Berlín a jadranských prímorských stredísk ako Pula, Rijeka, Zadar či Split sa dostanete v čase porovnateľnom s bežným prúdovým lietadlom.

Diamond DA-42NG-VI Aviation charter - Twin Taxi

Pre koho je Twin Taxi určené?

Aviation charterSlužba Twin Taxi je určená pre skupinu ľudí, ktorí sú "otrávení" šoférovaním svojho auta, trávením času na nepohodlných a zapchatých cestách. Súčasne je však tradičná forma leteckého charteru - vo forme objednávky prepravy business jetom finančne nákladná a nezaujimavá. Rovnako bezpečne dopravíme celú rodinu na dovolenku, či rodinný výlet.

Doprava naším taxíkom je medzera, ktorá vzniká medzi cestou automobilom a letom v súkromnom lietadle.

Doletíme bližšie k cieľu Vašej cesty

Vďaka koncepcií lietadiel Diamond DA-42NG-VI Twin Star, ktoré používame v rámci služby Twin Taxi na rýchle presuny po Európe je možné použiť širokú škálu letísk. S jemnou dávkou nadhľadu môžeme povedať, že lietame "z poľa", ktorým myslíme malé lokálne aeroklubové letiská s trávnatou vzletovou dráhou.

Twin TaxiVďaka prístrojovému vybaveniu lietadla Diamond DA-42NG-VI Twin Star však nie je pre nás problém doletieť aj na veľké medzinárodné letisko typu Praha - Ruzyně (LKPR/PRG), alebo Budapešť (LHBP/BUD) takmer za každého počasia.

Tieto výkonnostné parametre lietadla však zabezpečujú aj to, že klienta privezieme bližšie k cieľu jeho cesty. Príkladom môže byť obyvateľ Liptovského Mikuláša, ktorý cestuje na stretnutie do centra Prahy.

Za normálnych okolností, v prípade objednania aerotaxi by lietadlo bolo pristavené na letisku Poprad - Tatry (LZTT/TAT) a doletelo by na letisko Praha - Ruzyně (LKPR/PRG). Klient tak strávi približne 30 minút cesty autom na letisko z Liptovského Mikuláša do Popradu a ďalšiu hodinu z letiska Ruzyně do centra Prahy. Okrem iného strávi súhrnne ďalších približne 30 minút bezpečnostnými procedúrami na oboch letiskách.

Ako to môže vyzerať?

S lietadlom Diamond DA-42NG-VI Twin Star priletíme priamo na letisko Jasná - Gôtovany (LZJS). Cestujúci nastúpi na palubu a po približne hodine aj pol letu vystúpi priamo v centre prahy na malom aeroklubovom letisku Praha - Letňany (LKLT). Klient je ušetrený od dlhého cestovania a bezpečnostných postupov na veľkých letiskách. Tento postup je samozrejme závislý od aktuálnej meteorologickej situácie, počtu osôb na palube a prevádzkových podmienok.

Kam sa oplatí lietať s Twin Taxi?

Dolet našich lietadiel Diamond DA-42NG-VI Twin Star je pomerne veľký. Lietadlo je možné s bezpečnou zálohou udržať vo vzduchu na jedno natankovanie viac ako 5 letových hodín. Pri priemernej rýchlosti približne 350km/h, je to pomerne slušná vzdialenosť. S lietadlami Diamond DA-42NG-VI Twin Star máme prelietanú doslova celú Európu, vrátane malej časti Ázie.

Twin Taxi - interierAbsolvovali sme napríklad non-stop let Bratislava - Istanbul, či lety z Bratislavy do talianskych destinácií ako Milano - Linate, Verona - Villafranca či Florencia (Firenze).

Z praxe však vieme, že benefit lietadla Diamond DA-42NG-VI Twin Star spočíva v letoch do 2 hodín čistého letového času.

Dôvodom je nižší komfort cestovania, napríklad kvôli absencií toalety.

Mestá ako Praha, Berlín, Varšava, Krakov, Košice, Poprad, Budapešť, Balaton, jadranské letoviská, či alpské lyžiarske strediská sú tak pre klientov opäť o čosi bližšie.

Prague - aerotaxi Budapest - aerotaxi

Ako je možné, že Twin Taxi konkuruje business jetom?

Benefit business jetu je práve cestovná rýchlosť. Tá je však dosiahnutá vďaka tomu, že prúdové lietadlo letí vysoko - kde je redší vzduch a nižšia teplota, čo má priaznivý vplyv na rýchlosť lietadla.

Napríklad let Bratislava - Košice, či Bratislava - Praha požaduje, aby prúdové lietadlo stúpalo do cestovnej hladiny približne 6km nad Zemou. Keď to premietneme do času, tak lietadlo na to, aby mohlo neskôr v rovnom lete rýchlo letiet, do tejto hladiny stúpa približne 10 až 15 minút. Následne letí približne 5 až 10 minút rovno a potom ďalších 10 minút klesá na pristátie. Priemerná rýchlosť teda nie je extra zaujímavá, pretože reálnou "jetovou" rýchlosťou letí lietadlo len spomínaných 5 až 10 minút. Suma sumárum, sme na čase približne 45 minút letu prúdovým lietadlom na trase Bratislava - Košice, alebo Bratislava - Praha.

Naše lietadlo Diamond DA-42NG-VI Twin Star vďaka výkonu motorov stúpa maximálne do letovej hladiny približne 3km nad Zemou a dokáže letieť cestovnou rýchlosťou už oveľa skôr, ako prúdové lietadlo. Trasu Bratislava - Košice, alebo Bratislava - Praha zvládne za približne 1 hodinu čistého letového času (v závislosti od vetra a iných prevádzkových obmedzení).

Tých 15 minút, o ktoré náš taxík priletí neskôr častokrát strávi cestujúci len čakaním na letisku na taxík, či transfer z letiska. V porovnaní s prúdovým lietadlom (napr. Cessna C525 Citation) sú však náklady na 1 letovú na náš letecký taxík (Diamond dA-42NG-VI Twin Star) hodinu takmer o 75% nižšie.