+421 948 899 000

Letiská kde lietame

Letisko Bratislava - M.R. Štefánik (LZIB/BTS)

Letisko Bratislava - M.R. Štefánika (LZIB/BTS) je základňou našej leteckej školy. Práve na tomto letisku zahajujeme a končíme každý výcvikový let leteckej školy.


Výcvikové lety leteckej školy z Bratislavy prinášajú nasledovné výhody:

  • Nie je potrebné platiť poplatky za pristavenie lietadla (prelet z iného letiska do a z Bratislavy, pristávacie poplatky a podobne)
  • Náklady na pristávacie poplatky sú zlomkom ceny za dopravu autom na iné letisko
  • Non-stop prevádzka letiska (bez nutnosti plánovať presný čas odletu, alebo príletu – nutné na letiskách bez osvetlenia, alebo s obmedzenou službou ATC)
  • Máte lietadlo k dispozícií priamo na medzinárodnom letisku
  • V kabíne lietadla ste do 5 minút od príchodu na letisko
  • Non-stop osvetlenie pohybových plôch (nočná prevádzka), ktoré okrem Košíc na Slovensku neposkytuje žiadne iné letisko
  • Možnosť využitia letiska pre IFR lety (lety počas nepriaznivého počasia)

Letisko BratislavaNa letisko je možné sa dopraviť buď autom, alebo autobusom priamo k terminálu. Auto je možné zaparkovať priamo na letisku, alebo v stráženom areáli našej spoločnosti. Od príchodu na letisko môžete byť do piatich minút pripravený k letu.

Ako absolvent našej leteckej školy budete ovládať postupy "dospelého" letiska. Prídete do styku s medzinárodnou prevádzkou, štandardnou frazeológiou. Váš let bude začínať a končiť letovým povolením a budete zaradený do medzinárodnej prevádzky IFR aj VFR letov. Je to benefit, ktorý ocení len pilot, ktorý takýto letecký výcvik neabsolvoval.

Letisko Piešťany (LZPP/PZY)

Airport PiešťanyLetisko Piešťany využíva letecká škola JetAge pre základný výcvik PPL(A) hlavne v zimnom a prechodnom období, kedy okolité letiská s trávnatou RWY neumožňujú prevádzku z dôvodu kontaminácie vodou, alebo snehom.

Letisko je bežne našou leteckou školou využívané pre nácvik postupov pre lety podľa pravidiel IFR - na získanie a obnovu kvalifikačnej kategórie pre lety podľa prístrojov - IFR. Vďaka osvetlenej pristávacej dráhe a spravovanými postupmi IFR vrátane nepresného priblíženia (NDB a LOC-DME) aj presného prístrojového priblíženia (ILS) umožňuje vykonávať výcviky pre budúcich leteckých profesionálov.

Letisko Modra - Dubová (LZDV)

Letisko Modra - Dubová je malé privátne letisko neďaleko Bratislavy. Samotný let Bratislava (LZIB) - Modra (LZDV) trvá približne 5 minút. Letisko Dubová využívame na nácvik vzletov a pristátí prevažne v základnej časti výcviku pre získanie preukazu spôsobilosti súkromný pilot letúnov - PPL(A).